Додавајте го во секој ручек: Го чува срцето и го смалува притисокот

 

Постои зачин кој е навистина здрав и кој треба да го додавате во секое јадење, особено поради здравје на срцето.

Помага за главоболки, за спречување срцев удар и за проблеми со срцето. Се работи за коријандерот кој помага и за намалување на крвниот притисок.

Коријандерот често го мешаат со магдоносот, а се разликува по тоа што има пошироки листови, нежно стебло и посилен мирис.

Помага и за забрзана работа на срцето, за болки во градите, стегање и тегоби.

 

 

 

22.03.2018 - 19:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа