Додаток на плата од 3.000 денари за младите до 23 години во производствениот сектор

3000 денари додаток за сите млади кои работат во производство. Иднината на нашата држава е во човечкиот капитал.

Ова денеска го напиша премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

- Младинскиот додаток во висина од 3.000 денари месечно ќе им се исплаќа на млади вработени лица до 23 години со завршено најмалку средно образование во дејностите на производството за да го зајакнеме нивниот стандард и да ја стимулираме атрактивноста на стручните занимања за кои на пазарот на трудот во нашата земја постои нагласен интерес, истакна премиерот Зоран Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.11.2019 - 15:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега