Доаѓа снегот: Времето со нови изненадувања

Во наредните денови под влијание на студена воздушна маса од север следува период на променливо облачно и постудено време со услови за локален дожд.

На повисоките места и на планините ќе има услови за локален снег.

 

 

 

14.11.2018 - 22:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега