Дневен хороскоп: Овој знак го очекува вистинско изненадување

Овен

Ги повторувате старите грешки и немате никаква мерка во тоа. Имавте шанса одамна да се извлечете, но свесно не сте се подготвиле за такво нешто.
Покажувате зголемена емоција за она што ви е предизвик за денот. Една Девица може да ве заинтересира доволно, овој пат.
Засилена психа.

Бик

Сакаш да правите работи својствени за вас, затоа што во душата сте хедонист и не очајувајте, ако во овој момент не ви оди баш најдобро.
Не сакате да го промените амбиентот во кој моментално живеете со вашиот партнер, но понекогаш се случува да бидете сами и да размислувате само за вашите лични интереси.
Намалете го внесувањето на слатки.

Близнаци

На момент не сте обрнале внимание на трошоците, кои ви се собрале за некое време. Обидете се да ги решите во наредниот период.
Ќе ви се појави лице од порано затоа што имате кармички долг. Покажувате нервоза со овие аспекти што ве потсетуваат на минатите настани.
Издржливи сте.

Рак

Немате време да се опуштите и да работите без причина.Имајте на ум дека немате многу време многу нешт да ги решите мирно. Мислите дека сте доволно сталожени.
Не покажуваат емоции кон вашиот моментален партнер. Сакате многу подобар амбиент, но другата страна не се согласува со тоа.
Го засилувате темпото на работа.

Лав

Во суштина, не обвинувате никого за пропустите што ги правевте некое време. Во моментов опуштете се, пробајте да донесете солидна одлука.
Ако предизвик ви претставува една Риба, ништо нема да ве спречи да и пријдете. Имате на ум одлични идеи кога вашиот емотивен сегмент е во прашање.
Повишен крвен притисок.

Девица

Вашето работно место и задачи бараат многу повеќе време отколку што сте планирале. Треба да бидете доволно флексибилни во фокусот на самите детали.
Имајте на ум да го промените амбиентот на полето на емоциите. Склони сте кон поголем флерт од вообичаено.
Добро се чувствувате.

Вага

Не се обидувајте да се помирите со колега кој лошо реагирал на сите ваши аргументи. Морате на време да излезете од ситуацијата во која сте во моментално.
Ги повторувате грешките од порано и не сакате нешто посериозно се’ додека не се отворат нови можности. Мислите дека вредите повеќе од кандидатите кои се појавуваат кај вас.
Главоболка.

Шкорпија

Ако сте мислеле дека сите ваши проблеми можете подоцна да ги решите, не заборавајте дека тоа можете да го направите и денес.
Се однесувате во согласност со вашите чувства и во тоа сте поддржани од партнер. Она што не ви одговара се мала изливи на љубомора.
Во одлична форма сте.

Стрелец

Планирате да се вработите во странска компанија и тоа ви дава поголем ентузијазам. Поддршката од страна на луѓе кои ве ценат може да значи многу за вас.
Оние кои се во брак или имаат силна љубовна врска не треба отворено да се отвораат за другата страна која има силни аргументи против вашето однесување.
Обидете се да се опуштите.

Јарец

Полето на вашата кариера е цврсто нагласено дека можете да планирате одредени промени во вашето деловно портфолио. Следи одличен бизнис избор.
Вие не се откажувате од една Девица. Може да имате малку непријатни ситуации. Поштедете се од таа болка.
Активирајте се и повеќе вежбајте.

Водолија

Вие се однесувате доволно зрело за проектот на кој работите. Бидете доволно отворени за нешто повеќе од тоа што планиравте да го направите.
Ако сте сами не се откажувате од еден Скорпија. Исто така, познавате и една Риба, па може да се каже дека има малку повисок избор на емоционалниот авион.
Повишен холестерол.

Риби

Мора да промените поедини детали за вашиот бизнис план.Не требало да се жртвувате во поголема мера, но сепак се исплатиле сè што сте инвестирале досега.
Не сте имале намера да го повредите партнерот, но се’ некако се искомплицирало во ваша штета. Бидете поупорни кога се вашите желби во прашање.
Повишен холестерол.

 

 

 

12.08.2018 - 10:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега