Дневен хороскоп: Ќе ве следи среќа

ОВЕН

Работа: Конечно дошло до олеснување и раст на ентузијазмот. Ви се враќа животната енергија, па ќе бидете поотворени.

Љубов: Ако сте сами, можно е сосема неочеквуано да влезете во врска со вам позната личност.

Здравје: Имате сосема доволно енергија.

БИК

Работа: Вие сте подготвени да превземете иницијатива и да истакнете и да се изборите за своето место под Сонцето.

Љубов: Имате повеќе можности за забава, а на вечерашниот собир ќе блеската и ќе се истакнете привлекувајќи внимание од спротивниот пол.

Здравје: Проблем со стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве придвижуваат нови идеи во кои гледате шанса за промена на подобро.

Љубов: Ако сте и натаму слободни, љубов тропа на вашата врата после еден стрес и многу брзо може да го смените својот емотивен статус.

Здравје: Проблеми со синусите.

РАК

Работа: Ќе ве следи среќа додека ставот кој го завземате е оптимистички и додека тежите да ги проширите сопствените хоризонти.

Љубов: Ако сте слободни, ќе размислувате за минатото или ќе ви јави личноса со која некогаш сте се забавувале.

Здравје: Водете сметка околу штитната жлезда.

ЛАВ

Работа: Изненадувања и понатаму доаѓаат ненајавено. Впрочем како и последните неколку месеци кога сте доживеале работи за кои не сте можеле ниту да сонувате.

Љубов: Лавовите кои се во „тенка“ врска, во текот на овој месец може да ја поправат ситуацијата.

Здравје: Хроничен умор.

ДЕВИЦА

РАбота: Моментално имате поддршка од страна на работодавците, но сепак најмногу се потпирате на себе.

Љубов: Доколку сте зафатени, помеѓу вас и саканата личност се засилени страстите, а многу припадници на вашиот знак кои планирале патување, сега можат да го реализираат.

Здравје: Несоница.

ВАГА

Работа: Колку е потребен оптимизам, толку е потребна и мерка за се, затоа што од друга страна ќе се санкционира претерувањето.

Љубов: Препорака е своите потреби да ги ставите на второ место и максимално да се посветите на партнерот.

Здравје: Проблеми со мускулите.

ШКОРПИЈА

Работа: Финансиската ситуација се поправа, но трошоците не се намалуваат. Внимателно користете ги ресурсите со кои располагате.

Љубов: Сега е важно да го препознаете моментот и да му попуштите на емотивниот партнер.

Здравје: Одлично се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ситуацијата наложува да се повлечете и да направите дистанца во односот со надворешниот свет.

Љубов: Бидете внимателни на сите полиња, особено на домот, затоа што тука се можни караници и недоразбирања.

Здравје: Проблеми со мигрена.

ЈАРЕЦ

Работа: Се соочувате со нетрпеливи личности кои реагираат бурно.

Љубов: Ако сте слободни за вас се заинтересирани две личности кои не познаваат компромис. Но, вие ќе се двоумите.

Здравје: Чувајте го здравјето.

ВОДОЛИЈА

Работа: Сетете се сега дека сте слаби, па не сте во ситуација да излезете на крај со околностите кои се пред вас, па најдете инспирација во разговор со образовни луѓе.

Љубов: Можна е тајна врска.

Здравје: Потребно ви е опуштање.

РИБИ

Работа: Мора да научите да попуштате, затоа што нема да биде важно кој е во право, туку она што е вашата цел.

Љубов: Доколку сте слободни, ќе се заинтересирате за личност која е амбициозна, со млад дух или е помлада од вас.

Здравје: Добро здравје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2021 - 09:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега