Дневен хороскоп: Еден знак ќе има финансиски придобивки

ОВЕН

Ако си толку ексклузивен, никогаш ништо нема да постигнеш, драг Овен. Дали ситуацијата навистина е толку напната што навистина морате толку цврсто да се држите до вашите позиции? Престанете да бидете тврдоглави и обидете се да соработувате со луѓето и да најдете компромис. Можеби крајната цел нема да биде она што сте ја замислиле, но дефинитивно ќе бидете задоволни од резултатот.

БИК

Вечерашната полна месечина во Водолија ви дава крилја. Се чувствувате полни со енергија, имате моќ да ги промените работите и да ја искористите! Денеска можете да напредувате и на полето на кариерата и на полето на љубовта, важно е само да се концентрирате на она што ви е важно. Затоа пуштете ја косата и уживајте во секој час!

БЛИЗНАЦИ

Денес е вистинско време да бидете креативни и да размислувате надвор од стандардните рамки, што навистина може да ве доведе до многу значајни откритија. Како што наближува вечерта, Месечината ќе ја напушти вашата деветта куќа и ќе се пресели во десеттата куќа, па затоа треба да го зачувате викендот за особено драги луѓе.

РАК

Се чувствувате прилично секси и полни со самодоверба. Не ви се допаѓа кога сте врзани, па секоја одлука од ваков тип треба да ја одложите за подоцна. Размислете добро, потопете се во вашите чувства, интуицијата ќе ви каже се што треба да знаете за тоа. Уживајте во блескавите искри цел викенд.

ЛАВ

Спротивно на вашата вообичаена природа, денес имате тенденција лесно да се согласувате со луѓето и да се согласувате со сите нивни барања. Затоа, ако партнерот ви предложи да ја официјализирате вашата врска денес, не брзајте да потпишете. Прво, одреди кои се неговите очекувања и кои се твоите очекувања. Ако сте на истото патување, само опуштете се и уживајте.

ДЕВИЦА

Со полна месечина во Водолија денеска ќе треба да се соочите со различни прашања. Луѓето ќе ја проверат вашата лојалност, намери, желби… Не дозволувајте тоа да ве потресе и вознемири. Искористете ја можноста да размислите колку другите ја заслужиле вашата доверба и дали треба да продолжите да ја давате така лесно.

ВАГА

Вечерашната Месечина ги внесува сите Ваги во период од две недели во кој треба да ја насочат целата своја енергија на полето на љубовта, особено ако се сингл или ако нивните врски станале исклучително тешки. Следува период во кој ќе можете да ги решите овие врски или да остварите нови познанства кои би можеле да предизвикаат добри чувства.

ШКОРПИЈА

Месечината транзитира во вашата четврта куќа, куќата на чувствата. Денес сте толку чувствителни што ви требаат марамчиња дури и за гледање романтични комедии. Затоа, внимателно изберете го вашето друштво, за да не се повредите непотребно сега кога вашата чувствителност (и навредливост) е на врвот. Со вистинските луѓе ќе се чувствувате заштитено и удобно.

СТРЕЛЕЦ

Дали треба да се здружите или да останете слободен стрелец? За Стрелците тоа не е важно, бидејќи денес Месечината во Водолија ви дава поттик без разлика на начинот на кој работите. Домот на соработка е особено важен. Дури и ако не сте дел од тимот, ќе имате можност да се поврзете со важни луѓе кои можат да ви помогнат.

ЈАРЕЦ

Добри вести, Јарци! Можете да очекувате некои заостанати долгови или такси на кои веќе сте заборавиле. Оваа полна месечина минува низ вашата куќа на пари и ви ги носи многу потребните придобивки. Неговото влијание не е толку краткотрајно и искористете го во следните две недели.

ВОДОЛИЈА

Директно на сцената, Водолија. Оваа полна месечина ве поканува да ги покажете сите ваши таленти и да му го дадете на светот најдоброто од себе во следните две недели. Доколку долго време се двоумите за некои прашања и собирате храброст, сега е вистинското време да спроведете се што сте планирале. До 5 септември работите ќе се одвиваат како што сакате.

РИБИ

Опкружени сте со добронамерни луѓе полни со поддршка, па од каде доаѓа нагонот за борба со сите, Риби? Денес е полна месечина во вашата дванаесетта куќа, па еве можност да ги надминете овие чувства, да заздравите и да продолжите понатаму. Време е да се грижите за себе, за своите чувства, но и за потребите на вашето тело до почетокот на есента.

11.08.2022 - 09:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега