Дивеел со секира - Прилепчанец направил драма

           

Во Прилеп од полициски службеници од Полициска станица Прилеп бил лишен од слобода 23-годишниот Е.М. од Прилеп постапувајќи по претходна пријава на Е.А.(19) од Прилеп, кој пријавил дека околу 21,00 часот пред продавница додека бил во паркирано патничкото моторно возило „голф 3“ без регистарски ознаки во негова сопственост заедно со С.О. и Е.Т., нивното возило било удрено од возило „опел астра“ управувано од Е.М., кој потоа и физички ги нападнал, а со секира го оштетил возилото „голф“.

Потоа пријавениот со возилото „опел астра“ удрил во две лица, роднини на оштетениот (тетка и братучетка). 

По целосно документирање на случајот против пријавениот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.01.2020 - 15:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега