Дивеел со два промили алкохол: Возач срушил семафор и усмртил жена во Србија

Страшна несреќа се случила вечерва во Нови Белград кога пијан возач дивеел, срушил семафор и усмртил жена.

Српскиот Курир пренесува дека во 17 часот и 40 минути, пијан возач со голема брзина прегазил и усмртил жена.

Автомобилот рено меган возел со голема брзина, а возачот имал 1.93 промили алкохол во крвта.

Засега не се зне идентитетот на возачот и прегазената жена која починала веднаш. За неа се знае само дека била на возраст од околу 70. години.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 19:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега