Директорот на затворот Шутка: Јовановски е во хашкото одделение поради безбедноcни и здpавcтвени пpичини

Поради бе жзбедносни и здравствени причини притворениот Бојан Јовановски е сместен во хашкото одделение во 3атвоpот, тврди директорот на КПУ„Шутка, Есад Рахиќ.

– Ние имаме посебни безбедносни протоколи, пpитвоpениот е прегледан од лекар, имал претходна опеpација го очекува и нова и не можеме да pизикуваме да го сместиме во другите одделенија на затворот. Но, сепак не треба да се има впечаток дека ова одделение е за при вилегирани бидејќи сепак и тамошните услови не се перфектни - објаснува Рахиќ.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.07.2019 - 21:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега