Директорот на судска медицина спротивно од бугарските обвинители: Видов 44 целосни тела и делови од 45 тело

Александар Станков, директорот на Институтот за судска медицина, за „Слободен печат“ изјави дека завршени биле обдукциите на 44 тела, но и на делови од 45 тело. Станков тврдел дека видел делови од 45-то тело.

Ова негово тврдење е спротивно на бугарското обвинителство за кое вели дека се пронајдени 44 тела, а 7 се преживеани. Според нив, останува мистерија каде е лицето, кое не е меѓу мртвите, ниту меѓу преживеаните.

25.11.2021 - 12:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега