Директорот на Градска болница потврди: Четворица патници загинаа во автобуската несреќа

Директорот на Градската болница 8-ми Септември, Христијан Костов соопшти сега досега во оваа болница од донесените патници од превртениот автобус кај Тетово четворица се мртви, а еден од во критична состојба и се бори за живот, пренесе Фокус.

Директорот Костов рече дека се уште пристинуваат возила на Брза помош со повредени патници.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.02.2019 - 19:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега