Димовски: Џафери со свој потпис потврди дека може да се поднесуваат амандмани

Илија Димовски излезе на говорницата на 32. седница на која треба да се гласа Законот за јазиците и прикажа документ од 22. јануаири 2018. потпишан од Талат Џафери.

- Ве известуваме дека амандмани за законот за јазиците може да поднесувате до два дена пред 27. јануари до 16 часот, пишувало во него.

Џафери со свој потпис потврдил дека може да поднесуваат амандмани, исакна Илија Димовски.

 

 

 

 

14.03.2018 - 13:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега