Димовски: Државната видеолотарија направила не еден, туку два тендери за набавка на коцкарски апарати

 

Пратеникот на ВМРО- ДПМНЕ Илија Димовски на својот фејсбук профил пишува дека  Државната видеолотарија направила два тендери за набавка на коцкарски апаративо рок на 20 месеци.

„Во 20 месеци Државната видеолотарија направила не еден, туку ДВА тендери за набавка на коцкарски апарати.

Првиот пат на 16.04.2018 за
7.422.200 €.
Вториот пат на 02.01.2020 за
6.548.500 €.

Вкупно оваа државна фирма потрошила
13.970.700 € за коцкарски апарати“ пишува Димовски на фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2020 - 08:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега