Димовски: Да се избориме и покажеме дека имаме право на своја национална определба

Луѓе, на овие избори треба да се избориме за една работа. Да покажеме дека имаме право на своја национална определба, онака како што дедовците ни ја пренеле. Да не ни ја наметнуваат со пазари, договори и разни комисии. Да покажеме дека идејата е жива, борбата е жива.

Повеќе ќе не почитуваат.

Овие се тие избори, после ќе е доцна, напиша Илија Димовски на Фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.07.2020 - 13:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега