Димитров за Сител: Ќе имаме одличен кандидат за претседател

Борбата да почне европскиот пат е многу поважна, ние сме во една фаза каде апсолутно е оправдан интересот на јавноста за имиња и кандидати. СДСМ е една голема партија, ќе има и анктети, внатрепартиска дебата и мислам дека е важно во оваа фаза повеќе да мислиме каков профил ни треба, да извлечеме извесни лекции од претходните два мандати на претседателот Иванов. Да видиме, јас ќе бидам дел веројатно од тие консултации. Убеден сум дека ќе најдеме начин да излеземе со одличен кандидат на претседателските избори - кажа министерот за надворешни работи во вечерашното гостување во вестите на Сител.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2019 - 17:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега