Димитров: Повеќе ќе изгубиме, а премалку ќе добиеме ако го прекршуваме Договорот од Преспа

Поранешниот министер за надворешни работи и еден од потписниците на договорот за името со Грција од 2018 година, Никола Димитров, е внимателен оптимист дека договорот од Преспа ќе ја преживее неодамнешната промена на политичката гарнитура.

„Искрено, можеме премногу да загубиме, а премалку да добиеме ако тргнеме по деструктивниот пат“, рече Димитров во интервју за грчкиот „Катимерини“.

28.05.2024 - 18:15

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега