Димитров: Ни лидери ни свети лидери не ми требаат да застанам зад интересите на државата

По 27 години, евдај ги врзавме двете страни и ако сега отвориме нов процес на преговори, ризикот да ја испуштиме оваа шанса ќе биде огромен.

Ова го изјави денеска министерот Никола Димитров на седницата за уставни измени.

Тој рече дека ни лидери ни свети лидри не му требаат за да застане зад интересите на државата.

 

 

 

 

17.10.2018 - 14:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега