Димитров: Најмалку што заслужуваме е ЕУ да е директна со нас

Најмалку што Еропската унија му должи на регионот е да биде директна со нас. Ова го напиша денеска министерот Никола Димитров.

- „Благодарност до сите лидери кои се бореа за отворање на преговорите заедно со нас, признавајќи го и потврдувајќи го историскиот Преспански Договор, но и поттикнувајќи ги домашните реформи и европскиот наратив на Северна Македонија, земја кандидат веќе 14 години. Додека чекаме нов консензус, ние мораме да продолжиме да ги браниме европските вредности дома“, напиша Димитров.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2019 - 12:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега