Димитров на Фејсбук: Северна Македонија гради пријателство со Грција

Димитров се огласи на Фејсбук по средбата со Вуцис.

- Средба со претседателот на Парламентот во Атина, Никос Вуцис. Зборувавме за иднината, за формирање групи за пријателство меѓу Северна Македонија и Грција во двата парламенти, за договорот и за градење пријателство преку взаемна почит и разбирање за соседот, напиша тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 19:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега