Димитров: Ги одиме последните чекори

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска се обрати на  панел дискусијата на тема НАТО-повеќе од Алијанса за стабилност и безбедност.

Тој истакна дека моќта на една држава не  е само во тоа каква армија има, туку и во тоа колку и какви пријатели има.

Истакна и дека Македонија ги оди последните чекори.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2019 - 22:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега