Димитров: Докажавме дека чуда се можни, покажавме дека сме Европејци

Задоволство од изгласувањето на уставните амандмани во Собранието изрази и министерот за надворешни работи, Никола Димитров.

„Испишуваме историја со отворање на нашата иднина. Докажавме дека чуда се можни. Покажавме дека сме Европејци, не само географски, туку и според европските вредности. Горд сум што сум на вистинската страна од историјата”, напиша Димитров на Твитер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 20:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега