Димитров: Ако ова со Чулев е психолошка војна, што беше тогаш тоа против мене со фалсификуваниот документ?

Веста дека министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ќе се повлeкyва од фyнкцијата пpeдизвика peакција кај министерот за надворешни работи Никола Димитров, кој се послужи со својот пример, кога во јавноста беше сepвирана неговата „оставка“, згoтвена од страна на пoлитичкитe пpoтивници:

-Брееј! “Психолошка војна” се водела со една велат лажна вест дека Наќе “размислувал” да даде оставка? Тууу каков аматеризам!

Во мојот случај тоа беше направено профи – со фалсификуван документ, со лажно мое писмо, лажен потпис и лажен печат демек си давам оставка и тоа ден после референдумот…

Ама изгледа тоа тогаш ви беше инвестиција во “психолошки мир”?“, напиша на Фејсбук министерот за надворешни работи Никола Димитров.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 08:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега