ДИК вработува 29 лица - плата до 37.630 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 29 државни службеници во Државната изборна комисија.

Се бараат кандидати за раководители, советници, виши соработници и соработници.

Платите во зависност од работното место се движат до 37.630 денари.

Целиот оглас погледнете го ТУКА.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2020 - 11:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега