Диета која им помогнала на Онур и Шехерезад да ослабат: За еден месец таа изгубила 7 килограми, а тој 14

 

Поради снимање на серијата, Халит Ергенч морал да ослабе, па Берѓузар ги земала работите во свои раце и вовела ново семејно мени.

За да ја долови улогата на затвореник, Халит морал брзо да ослабе, но сепак да сочува сила за напорните снимања.

Со новото мени на неговата сопруга, Халит ослабел 14 килограми.

berguzar-halit-novo1

„Се хранам со сирово овошје и полупечено месо“, открил Халит кој се придржува на војничките дисциплини и режим кој сопругата му ги одредила.

„Од исхраната го исфрлив шеќерот, намирниците со глутен и млечните производи. Всушност, можам да кажам дека јадам само сирова храна“, признал славниот актер.

seherzada

Јадел сиров спанаќ, целер, векло, моркови, авокадо, зелени јаболки и ѓумбир, а сето тоа го комбинирал со лимонада и сок направен од житарици.

Сепак, оброците не биле монотони, бидјќи неговата сопруга подготвувала салати од киноа, чорба од тикви, крекери од бадеми и ленено семе, индиски ореви, како и путер од кокос, како и слатки од урми, какао, портокал и нане.

000

 

 

 

16.04.2018 - 16:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа