Девојка починала во демирхисарско - полицијата врши увид

Девојка починала вчера во демирхисарско, информираат од МВР.

Според информации на полицијата, вчера околу 21.30 часот во куќа на улица „Солунска“ во Битола, сопственост на Г.Б., починала неговата внука, 24-годишната Љ.В. од село Сладуево, демирхисарско. 

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола, а лекар констатирал смрт без видливи знаци на насилство. 

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било предадено на обдукција.  

 

 

 

 

13.10.2018 - 12:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега