Девојка од Косово уапсена во Тетово

Осумнаесетгодишна девојка од Косово била уапсена минатата ноќ во 01:40 часот во Тетово поради важечка забрана за влез во Р.С.Македонија и непоседување на документи за идентификација.

Таа била задржана во полициска станица за понатамошна постапка, информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2020 - 16:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега