Девојка (19) од Сараево киндапирала двајца мажи: Ги тепала и ги сечела со нож а имало и дрога

19 годишна е девојка е уапсена во полициска акција под кодно име „Липа“во БиХ за, како што пишува Тузлански.ба, предизвикала сериозни телесни повреди, незаконско лишување од слобода и неовластено производство и дистрибуција на наркотични средства

Станува збор за Арабела Авдиќ, пишуваат медиумите во БиХ, а таа е осомничена дека две години држела двајца мажи во стан во сараевската населба Алипашино Поље и ги злоупотребувала, удирајќи ги со тупаници и ги повредувала со нож.

При претрес на нејзиниот стан во сараевската општина Нови Град, полицијата пронашла хероин, амфетамин, канабис и други предмети.

Арабела исто така била уапсена во декември минатата година заедно со 25-годишник под сомнение дека се обидела да ограби продавниц

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.09.2020 - 23:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега