Девојче пронајдено живо под рушевините во Бејрут: Била затрупана 24 часа, спасувачите копале со раце за да дојдат до неа (ВИДЕО)

 

Во експлозијата што се случи во Бејрут загинаа повеќе од 130 луѓе, повредени се илјадници, а многумина сè уште се бараат.

Снимки осд страшната експлозија го обиколија светот, а синоќа е објавено и видео од спасување на едно девојче кое поминало 24 часа под урнатините и успеало да преживее, пренесува „Дејли мејл“.

На снимката се гледа како спасувачите со голи раце копаат за да го спасат девојчето и да го извлечат од рушевините.

 Десетици луѓе се уште се бараат во Бејрут. Најмалку 137 лица починале, а тој број се очекува да расте.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.08.2020 - 10:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега