Девојче од Србија меѓу повредените во невремето на Халкидики- Уште шест Срби полесно повредени

Едно девојче од Србија е повредено во страшното невреме кое го погоди грчкиот полуостров Халкидики, пренесува „Телеграф“.

Таа е префрлена во болница, а покрај неа има уште 6 лица од Србија кои се примени во блницата во Неа Муданија.

Потсетуваме дека има и 7 загинати,според првичните информации, загиале двајца туриси од Чешка, жена и осумгодишно дете од Романија, маж и момче од Русија, а настрадал и еден грчки рибар. 

Многу места остаале без струја, а поради паднато дрво патот од Метаморфозис до Никити е затворен.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 09:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега