Девет работи кои жените ги прават секојдневно, а не сакаат да признаат

 

Овие девет работи жените ги прават кога се сами а никогаш не би признале дека го прават тоа.

Мирисање на пазувите: Тоа е нешто што скоро секој го прави, само за да се провери каква е ситуацијата.

Носење иста облека неколку дена: Неколку дена по ред носење иста облека, зошто не одте на исти места и никој нема да забележи.

Спијат со запалено светоло зошто се плашат од темнина: Сите се плашат од нешто, а оние кои се плашат од мрак подобро се чувствуваат кога светлото е запалено.

Јадат храна која паднала на подот

Стискање на мозочиња

Танцуваат пред огледало, надевајчи се дека никој не гледа.

Депилирање или бричење на нозете само кога треба да се облече кратко: Па влакненцата се со прилина тука, немора секогаш да се отстрануц=ваат, зар не?

Наместо да ја мијат косата, нанесуваат шампон за суво миење.

Подолго време носење на влошка или тампон, наместо да се менуван на два, до три часа.

 

 

 

 

 

07.12.2017 - 23:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа