Дете преживеа, седум загинаа во авионска несреќа во Русија

 

Најмалку седум лица загинаа во авионската несреќа на крахјниот исток на Русија .

Според Руските медиуми авионот се урнал при слетувањето на локалниот аеродром близу местото Налкан . Во авионот имало седум патници , двајца пилоти и едно четиригодишно дете , кое единствено ја преживеа несреќата .

Во тешка состојба детето е префрлено во најблиската болница. За среќа , авионот не бил зафатен со пожар .

Најверојатна причина за падот на авионот се лошите временски услови .

 

 

 

15.11.2017 - 09:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа