Дете падна во базен и почна да се дави: Никој не го забележа,а спасителот се појави во вистински момент (видео)

Камерите во една стамбена зграда во Бразил снимија 3- годишно момче како влегува во базен, веројатно не знаејки колку е длабок , па за малку ќе се удавеше.

За среќа чуварот во тој момент тргнал во обиколка на комплексот па го забележа детето кое веќе 20 секунди се давеше.

Мајката во тој момент го доела своето помало дете и немала поим што се случува.

-Се исплашив дека ќе изгуби свест, но кога го извадив беше свесен, само преплашен- рекол чуварот

Детето ја прескокнало оградата помеѓу базенот и игралиштето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2019 - 22:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега