Дете кое одело во градинка во Аеродром заразено со коронавирус

Уште еден случај на дете заразено со вирусот Ковид-19 е забележан во клонот „Чекорче” на градинката „Срничка”, потврдија од министерството за труд и социјала за Сител. Оттаму информираат дека детето било згрижено во друга група и немало контакт со заболените брат и сестра кои оделе во истата градинка. 

Денеска е коронавирус е потвреден кај вработен како техничко лице во градинка во Куманово, но од министерството тврдат дека немал контакт со децата и воспитувачките.
 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.10.2020 - 15:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега