Детална временска прогноза за цел декември: Имаме 12 врнежливи денови - што не чека за празниците

Дали во декември следува нов студен бран и снег останува да видиме од временската прогноза.

Она што е сигурно е тоа дека за Нова година ќе имаме дожд, а на први јануари сонце.

Ова е временската за декември кој ни е на праг.

Accuweather со детална прогноза:

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2018 - 20:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега