Детална временска прогноза - УХМР најавува што не чека

ВРЕМЕТО ДО КРАЈОТ НА ДЕНОТ

Сончево со слаб ветер од североисточен правец. Во текот на ноќта ќе биде ведро и тивко.

 ВРЕМЕТО УТРЕ

Сончево и топло со слаб ветер од источен правец.

Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени.

 Во Скопје, сончево и топло со минимална температура од 7 и максимална до 27 степени.

  ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Во наредните денови не се очекува промена на временската состојба, ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2019 - 18:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега