Детали за земјотресот кој вчера ја стресе Македонија

 

Земјотрес вчера ја стресе Македонија во близина на градот Велес.

Земјотрес од 2,6 степени по Рихтер се почувствувал во Македонија, на 6 километри од Лозово, на седум од Велес и на 44 километри од Скопје.

Земјотресот бил почувствуван во 19 часот и 7 минути.

Претходно, на 11.01. беше почувствуван земјотрес од Грција. Потресот со јачина од 2,7 по Рихтер бил на длабочина од 5 километри, а го почувствуваа жителите на Дојран.

 

 

 

13.01.2018 - 11:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа