Детали за земјотресот кој ја стресе Македонија

Земјотрес вчеравечер беше почувствуван во Македонија, поточно во Охрид.

Потресот се случил синоќа во  21 часот и 22 минути, а бил со интензитет од 2,2 степени според Рихтер.

Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северо-источно од Охрид, на длабочина од 1 километар.

Овој потрес бил почувствуван од Албанија.

 

 

 

 

17.01.2018 - 08:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа