Детали за страшниот злочин во Србија - вака бил убиен Никола

 

Едно од најкрвавите убиства во Србија е она кое се случи неодамна кога Никола Остојиќ беше убиен во стакларската работилница на својот најдобар пријател Филип Гаврановиќ.

Остојиќ дента земал кредит од банка, 20.000 евра, а наместо да оди дома, се премислил и одлучил да ја прифати поканата на другарот да седнат во кафеана, а потоа тој го поканил во својата работилница.

Никола се решил да оди, а таму Филип му го пресекол вратот и го затрупал во стакла.

Убиството го направил бидејќи должел пари.

 

 

 

13.11.2017 - 18:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа