Детали за состојбата на повредените во Цетиње

Во Клиничкиот центар Црна Гора на лекување се наоѓаат три пациенти од кои еден е во животна опасност поради повредите со кои се здобил во ужасот во Цетиње.

Пациентот кој бил сместен на Клиниката за неврохирургија е отпуштен и е на домашно лекување.

-Останатите тројца пациенти се уште се сместени на интензивното одделение од кои двајца се надвор од животна опасност, додека третиот пациент и натаму е во тешка состојба поради здобиените повреди и во моментов животот му е загрозен, велат од Клиничкиот центар.

 

14.08.2022 - 15:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега