Детали за сообраќајката во Струмица каде загинаа две малолетни момчиња

Две момчиња на 14 и 15 годишна возраст го загубија животот во сообраќајна несреќа која, десет минути по полноќ, се случила на влезот во струмичкото село Петралинци.

До несреќата дошло откако се судриле патничко возило „Алфа ромео“ управувано од 28-годишниот  Д.М. од Струмица и моторцикл на кој се возеле двете момчиња од село Дрвош. 

Увид на местото извршила екипа на СВР Струмица, а телата се предадени на обдукција. 

 

 

 

12.08.2018 - 11:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега