Детали за сообраќајката во Македонија - повредени четири лица

Четири лица се здобиле со повреди во сообраќајна несреќа која попладнево се случи на регионалниот пат Прилеп-Крушево, потврдуваат од МВР за Курир.

Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобили „Мерцедес“ и „Ауди“ А6, двете со прилепски регистерски ознаки.

-Во двете возила имало возач и по еден сопатник кои се пожалиле на повреди, по што се пренесени во прилепската болница, информираат за Курир од МВР.

Од 19:30 часот сообраќајот на овој патен правец се одвива наизменично, со пропуштање на возилата.

 

 

 

21.09.2018 - 20:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега