Детали за силниот земјотрес што попладнево ја потресе Македонија

Земјотрес попладнево ги вознемири граѓаните на Македонија и регионот.

Неофицијално, епицентарот на земјотресот е во Албанија, на 38 километри северо-источно од Тирана и е со интезитет од 5.1 степени според Рихтеровата скала.

 

 

 

11.08.2018 - 18:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега