Детали за пожарот во Дебар Маало: Пожарникар се лизнал од скали, изгореа три стана

Во големиот пожар кој денеска избувна во Дебар Маало, изгора три стана, од кои еден дуплекс.

Ѕвонко Томевски, командант на противпожарната бригада, за макфакс вели дека гасењето се одвивало во отежнати услови поради дрвената конструкција и пукнатите водоводни цевки.

„Опожарени се три стана на 4 и 5 спрат“, рече Томевски.

За среќа, нема жртви, но повреден е еден пожарникар кој се лизнал на скалите.

 

 

 

 

12.06.2018 - 15:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега