Детали за пожарот вчера во Скопје - изгореа 16 хаварисани возила

Вчера во 14:58 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Гаврил Константиновиќ“, во нивата позади куќите гори сува трева и се доближува до куќите. Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил локализиран. Со пожарот била зафатена сува трева и 16 хаварисани возила сопственост на 33-годишниот В.Д. од Скопје. Сопственикот не сакал да пријави штета бидејќи станува збор за стари и хаварисани возила.

 

 

 

13.10.2018 - 14:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега