Детали за несреќата вечерва во Македонија: Прегазен пешак почина на лице место, патот затворен

Загина пешак во Куманово, откако во него удрил автомобил „тојота јарис“ со скопски регистарски таблички, соопшти МВР.

Сообраќајната несреќа се случила попладнево на магистралниот пат Куманово- Крива Паланка на излез од Куманово.

Полицијата врши увид, а од 17 часот овој патен правец е затворен за сообраќај.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2018 - 18:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега