Детали за несреќата на патот Охрид-Кичево: Познат идентитетот на починатиот

Во околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево помеѓу село Ботон и село Климештани се случила сообраќајна незгода дознава Centar.mk.

Како што дознава Centar.mk сообраќајката се случила помеѓу автомобил Цитроен Саксо управувано од П. С. (1964) од Скопје и комбе Форд Транзит управувано од Д. П. (1992) од Охрид.

Во несреќата почина на лице место П.С..

Според сознанија на Centar.mk и двете возила биле со скопски таблички.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 19:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега