Детали за масовната тепачка во Шутка: Дошле по невестата бегалка, па завршиле во болница

 

Со секири, ножеви, метални шипки се тепале меѓусебно две семејства во вторникот во населбата Шуто Оризари, пишува Република.

Причина за инцидентот било бегство на девојка од Куманово, која заљубила момче од Шуто Оризари. По тепачката, интеревнирале патроли од агенција за обезбедување, специјалната полициска единица Алфа, а поради здобиени повреди на неколкумина кои учествувале во тепачката интервенирале и екипи на Брза помош.

Кумановецот, чија 19-годишна ќерка пред извесно време побегнала за скопјанецот, дошол во населбата со намера да ги средат односите со зетот. Но, наместо да го решат проблемот, тие се степале.

Околу 20 часот, како што информира МВР, кумановецот со автомобил „голф“ во кој се наоѓале неговата сопруга, синот и братот, пристигнале во населбата Шуто Оризари на претходно договорена средба. Но наместо ракување и смирување на ситуацијата, зетот со дрво му нанел повреди по главата и телото. Кога забележале што се случува и роднините на кумановецот кој биле во возилото, но и познаниците на зетот се вмешале, па дошло го групна тепачка.

 

 

 

19.03.2018 - 19:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега