Детали за хоророт во Њујорк: Еден загинат, многу повредени, возачот фатен

 

Најмалку едно лице загина, а 10 се повредени откако возило влета во толпа на луѓе на Тајмс Сквер во Њујорк, јавува Би-Би-Си.

Возачот на автомобилот бил приведен од страна на полицијата.

Според Ројтерс, на повеќемина повредени им се пружа итна помош, а засега нема информации некои од повредените се наоѓаат во потешка здравствена состојба.

Засега нема информации дали станува збор за несреќен случај или пак терористички напад.

 

 

 

18.05.2017 - 18:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа