Детали за големата трагедија во Македонија: Откриен идентитетот на починатите параглајдеристи

Голема трагедија ја потресе вчера Македонија кога починаа двајца параглајдеристи кај Мечкин Камен во Крушево.

Како што информираат денеска од македонското МВР, во 12,30 часот во Крушево кај Мечкин камен, дошло до судир во воздух помеѓу двајца параглајдеристи, 56-годишниот И.В. од Украина и 54-годишниот И.П. од Велика Британија, при што И.В. починал на местото на настанот, а И.П. со тешки телесни повреди е пренесен во Здравстнев дом Прилеп, каде подоцна подлегнал на повредите.

Извршен е увид, од страна на Јавен обвинител е наредена обдукција.

 

 

 

18.08.2018 - 10:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега