Дескоска: Законот за ЈО ќе се носи со или без ВМРО

Законот за ЈО ќе го донесеме со или без ВМРО-ДПМНЕ, кога ќе обезбедиме 80 пратеници, односно двотретинско мнозинство. Овој закон е многу важен и нема да дозволиме да не биде однесен поради нечии опструкции.

Ова за ТВ24 го изјави министерката Рената Десковска.

Според неа, Мицкоски денеска на прес конференцијата практично кажал дека главен проблем за ВМРО-ДПМНЕ е членот за продолжувањето на предметите на СЈО.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2020 - 18:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега